אלקטרה אפיקים הינה מפעילת התחבורה הציבורית של קבוצת אלקטרה.

קבוצת אלקטרה, אשר נוסדה בשנת 1945 ונסחרת בבורסה לניירות ערך מאז 1971 (מדד ת"א 35), מיצבה את מעמדה במהלך השנים כחברה בינלאומית מובילה בתחומי הבנייה, תשתיות, תפעול ותחזוקה, יזום  נדל"ן וזכיינות. תפיסת מחזור החיים הייחודית של הקבוצה, בשילוב עם החוסן הפיננסי והמחויבות למצוינות, ביססה את נוכחותה הגלובלית של הקבוצה המתפרשת כיום על פני 4 יבשות ב-17 מדינות. ההתרחבות והכניסה של אלקטרה לענף התחבורה באמצעות אלקטרה אפיקים מבטאת את החזון של הקבוצה לבסס את מעמדה כשחקנית מובילה גם בתחום זה.

אלקטרה אפיקים הוקמה בשנת 2020 עם רכישת החברות הוותיקות אפיקים ואמנון מסילות, ושנה לאחר מכן גם אגד תעבורה. חברת בת חדשה זו שואפת להפוך למפעילת התחבורה הגדולה בארץ והמובילה בתחום, המחזיקה זיכיונות לקווי תחבורה ציבורית מרכזיים ומערך היסעים פרטיים ומוסדיים בכל הארץ.

1,400 אוטובוסים

אלקטרה אפיקים + אגד תעבורה

120 אוטובוסים     

אמנון מסילות

80 מיליון ק"מ בשנה

אלקטרה אפיקים + אגד תעבורה

היסטוריה

חברת אמנון מסילות, המתמקדת בפתרונות תחבורה פרטית ומוסדית, הוקמה בתחילת שנות ה-60 בנהריה על ידי מר אמנון סלע. החברה, אשר התרחבה עם השנים, ידועה כיום  כאחת מחברות ההסעות הגדולות בישראל, ומאגר לקוחותיה הרחב כולל לקוחות מוסדיים ידועים רבים. קווי התחבורה בפריסה ארצית אפשרו לאמנון מסילות לתת מענה מתמיד למגוון רחב של צרכים ותחומים, ברמת השירות הגבוהה ביותר.

במחצית שנת 2008, הוקמה חברת אפיקים במסגרת הרפורמה של משרד התחבורה, שאפשרה לחברות פרטיות להתמודד במכרזים להפעלת אשכולות תחבורה ציבורית. שנה לאחר מכן, אפיקים זכתה בזיכיון לאספקת שירותי תחבורה ציבורית במרחב השומרון, שכללו הפעלת קווים מהשומרון ליעדים רבים בכל רחבי הארץ. בשנת 2013 רכשה אפיקים את פעילות ואוליה תחבורה (קונקס), ובכך הרחיבה משמעותית את פעילותה וזכתה בזיכיונות נוספים להפעלת קווי שירות בתחבורה הציבורית בשנים שלאחר מכן.

קבוצת אלקטרה רכשה את השליטה באמנון מסילות ובאפיקים בסוף שנת 2020, וכך נוסדה חברת אלקטרה אפיקים שציינה את כניסתה הרשמית של אלקטרה לענף התחבורה בישראל. השלב הבא באסטרטגיית הפיתוח השאפתנית של אלקטרה אפיקים היה רכישת אגד תעבורה בקיץ 2021 – צעד שביסס את מעמדה של אלקטרה אפיקים כחברה הפרטית הגדולה בישראל בענף התחבורה הציבורית.

פעילויות

אלקטרה אפיקים מסיעה 80 מיליון נוסעים מדי שנה (נסיעות נוסע) בכ-450 קווי שירות בתחבורה ציבורית בכל רחבי הארץ. כיום היא מפעילה קווים עירוניים ובין-עירוניים, בין היתר, בירושלים, אשדוד, יבנה, בני ברק, פתח תקווה, ראש העין, נתניה, מבשרת ציון, מעלה אדומים, שומרון ודרום השומרון. החברה מעסיקה כ-2,700 נהגים, עובדי מנהל ומשק בכל הארץ.

צי הרכב של אלקטרה אפיקים כולל כ-1,400 אוטובוסים, רובם חדשים, הגומעים ביחד 80 מיליון קילומטרים בשנה. כל אוטובוס מצויד במיטב הטכנולוגיות המתקדמות המעניקות בטיחות מרבית וחוויית נסיעה נוחה ומהנה לכל נוסע. בדרכים שעלולות להיות מסוכנות נעשה שימוש באוטובוסים ממוגנים כדי להבטיח לנוסעים ולנהגים שקט נפשי.

החזון

אלקטרה אפיקים רואה עצמה מחויבת לביצועים בסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר, כדי להעניק לנוסעים בכל רחבי הארץ את שירותי התחבורה הטובים ביותר. מדיניות זו מתווה את פעילותם של כל עובדי החברה בכל הדרגים, החותרים למצוינות ומתמודדים גם עם האתגרים המורכבים ביותר, תוך אימוץ חשיבה יצירתית וחדשנית בכל היבטי עבודתם. גישה זו יוצרת תרבות ארגונית דינמית המתאפיינת בלהט, נחישות ותעוזה, הממשיכים להצעיד את החברה עם הפנים לעבר העתיד.

 

 מעבר לאתר החברה >>