שיחות הוועידה שמצילות חיים

מערכת מולטימדיה משוכללת שהותקנה במחלקה הקרדיולוגית בבית החולים שערי צדק מאפשרת לרופאים לקבל ייעוץ בזמן אמת –אפילו במהלך ניתוח

רופאים במחלקה הקרדיולוגית של בית החולים שערי צדק נדרשים כל הזמן לקבל החלטות מצילות חיים. כעת, בדומה למה שניתן לראות בסדרות בתי חולים דוגמת “האנטומיה של גריי” או בבתי חולים מתקדמים ברחבי העולם, יסייע להם פרויקט מולטימדיה חדשני שהקימה אלקטרה טכנולוגיות להגיע להחלטה הנכונה, בזמן הקצר ביותר האפשרי - לעתים אפילו במהלך ניתוח.

המערכת הוטמעה בחדר הישיבות וההדרכות של המחלקה הקרדיולוגית והיא כוללת שני חלקים: מערכת מאובטחת שמחוברת לרשת הארצית של משרד הבריאות, ומערכת נוספת לחיבור משתתפים מחוץ לארגון - לשם התייעצות עם רופאים מומחים ממדינות שונות או גורמים מחוץ למעגל הקיים של משרד הבריאות.

"המערכת מאפשרת לרופאים לנהל ישיבות עם גורמים חיצוניים בארץ או בחו“ל מבלי לצאת פיזית לפגישה, וזה חוסך להם זמן יקר,” מסביר אלי לוי, מנהל פרויקטים בתחום המולטימדיה באלקטרה טכנולוגיות. ״היא יודעת לשתף בזמן אמת מצגות ומסמכים רפואיים וכמובן להוסיף משתתפים לשיחות ועידה בווידאו לצורך התייעצות ופתרון בעיות.”

המערכת גם מסוגלת להקליט ניתוחים למטרות למידה ותחקיר ולהציג אותם לפי הצורך על גבי מסכים המותקנים בחדר הישיבות. כך יכולים רופאים מתמחים לצפות ברופאים שמבצעים ניתוחי לב, לשאול שאלות ולהעיר הערות. אבל היא מאפשרת גם התערבויות בזמן אמת: מומחים חיצוניים יכולים לצפות בהליך הכירורגי, להשתתף באופן וירטואלי ולייעץ לרופאים אונליין – אפילו בזמן שהם מבצעים ניתוחים קרדיולוגיים מורכבים.