אלקטרה זכיינות הינה הזרוע היזמית והמימונית של קבוצת אלקטרה, המאפשרת לה ליישם את תפיסת מחזור החיים ולהבטיח טיפול מיטבי בפרויקט למשך כל שנות קיומו. הודות לכך, צברה קבוצת אלקטרה במהלך השנים ניסיון חסר תקדים בפרויקטים רחבי היקף מסוג BOT ,PPP ו-Turnkey, ומסוגלת להוציא לפועל מגה פרויקטים מורכבים ומגוונים בקנה מידה גדול.

אלקטרה זכיינות אחראית על ייזום, מימון, ניהול ופיקוח בפרויקטי Turnkey גדולים ומורכבים בתחומי הבנייה, התחבורה, ההתפלה, המים, האנרגיה והתשתיות החברתיות, ובכך מאפשרת לכל חברות הבנות של אלקטרה להפגין את מגוון יכולותיהן הטכנולוגיות והלוגיסטיות. הניסיון העשיר ללא מתחרים והידע המעמיק של אלקטרה זכיינות ביססו את מעמדה כחברה מובילה בפרויקטי זכיינות בשילוב בין המגזר הציבורי לפרטי (Public Private Partnership) PPP, באמצעות חברות למטרה מיוחדת (SPC), חברות הקמה (EPC) וחברות תפעול ותחזוקה (O&M).     

פרויקטי הזכיינות בארץ כוללים את מחנה אריאל שרון; עיר הבה"דים החדשה של צה"ל בנגב - פרויקט רחב היקף בעל חשיבות לאומית; הפרויקט ההידרו-אלקטרי מעלה גלבוע, הפועל בשיטת אגירה שאובה ומספק חשמל זמין בהיקף 300 מגה ואט; ומערכת הפצה מורכבת לנתיבי הגז הטבעי לישראל (PRMS) בכל רחבי הנגב והדרום. אלקטרה לקחה על עצמה גם פיתוח מערכות טיהור שפכים בנתניה ובערד.

בין יתר הפרויקטים: היכל המשפט החדש בתל אביב המשתרע על  פני 32,000 מ"ר עם חניון תת קרקעי הכולל 5 מפלסים, לובי כניסה מפואר ומגדל משרדים בן 12 קומות; כמו גם פרויקט ידידותי לסביבה באוניברסיטת בר אילן שכלל שיפוץ שישה בנייני מעונות ובניית שני מגדלי מגורים חדשים ומרכזים מסחריים.