מערכות אל-פסק רוטטיביות

מה תפקידן של מערכות אל פסק?

מערכות אל-פסק (UPS Systems) מספקות חשמל באופן כמעט מיידי בעת חירום, כאשר אספקת החשמל באמצעות רשת החשמל כושלת. השימוש במערכות אל-פסק נעשה  על מנת להגן על מרכזי מידע ומערכות תקשורת, או כאשר הפרעות באספקת החשמל עלולות לגרום לפגיעות, לאובדן מידע או לנזקים אחרים. כמו כן, מערכות אל-פסק משמשות להסדרת תקלות באספקת החשמל לציוד אלקטרוני, כגון עליות או נפילות מתח רגעיות ופתאומיות.

פ.ק. אלקטרה הינה הנציגה הרשמית של החברה ההולנדית Hitec Power Protection, המתמחה במערכות אל-פסק רוטטיביות.

איך עובדת מערכת אל פסק רוטטיבית?

מערכות אל-פסק רוטטיביות, המשתמשות בגלגל תנופה לאספקת חשמל מיידית בטווח הקצר, משפרות את איכות החשמל המסופק לצרכני הקצה, ומאפשרות אספקת חשמל יציבה ואמינה. מערכות אל-פסק רוטטיביות מיוצרות בהספקים שבין  400kW ל-350kW.

כאשר מתרחשת הפסקת חשמל, המערכת מתנתקת אוטומטית מהחשמל, והאנרגיה הקינטית האצורה בגלגל התנופה המסתובב מומרת בחזרה לכוח חשמלי, מה שמספק מקור אנרגיה מיידי וחלק לעומסים קריטיים. כוח גישור זה עוזר לשמור על פעולות רציפות עד שמקור כוח המתנה, כגון גנרטור, מופעל לגיבוי מורחב. מערכת RUPS מבטיחה אספקת חשמל מהירה ואמינה, מה שהופך אותה למתאימה ליישומים שבהם מתח רצוף הוא קריטי, כמו במרכזי נתונים ומתקנים תעשייתיים.

יתרונות מערכת האל-פסק הרוטטיבית של פ.ק אלקטרה:

מי צריך מערכת אל פסק רוטטבית?

מתקני בריאות- כולל בתי חולים ומרפאות, מסתמכים על כוח מתמשך כדי לתמוך בציוד רפואי מציל חיים.

מרכזי נתונים - מתקנים קריטיים הדורשים חשמל ללא הפרעה כדי להבטיח פעילות רציפה של שרתים וציוד IT.

חברות טלקומוניקציה- המפעילות מגדלים סלולריים, מתקני העברת נתונים ותשתיות קריטיות אחרות עשויות להשתמש במערכות Rotary UPS כדי להבטיח שירותי תקשורת ללא הפרעה.

מפעלים- תהליכים תעשייתיים דורשים לרוב אספקת חשמל יציבה ואמין. ניתן להשתמש במערכות UPS רוטריות במפעלי ייצור ובמתקנים תעשייתיים כדי למנוע שיבושים בקווי הייצור.

מה צריך לדעת לפני רכישת מערכת אל-פסק רוטטיבית?

  •  בדוק את דרישות החשמל שלך והבטח שמערכת האל-פסק יכולה להתמודד עם קיבולת העומס שלך ולספק זמן גיבוי מתאים.
  •  שקול את החלל הפיזי ואת דרישות האוורור עבור יחידת מערכת האל-פסק הרוטטיבית .
  •  הערך את מהימנות המערכת, תחפש תכונות כמו ויסות מתח אוטומטי והגנה מפני נחשולי מתח.
  •  בדיקת צרכי תחזוקה,עלויות, וזמינות חלקי חילוף.