מערכות פיקוד ובקרה

עם יותר מעשרים שנות ניסיון באספקת פתרונות מקיפים לאספקת חשמל זמנית, פ.ק. אלקטרה מספקת ללקוחותיה מערכות פיקוד ובקרה מן השורה הראשונה. לפ.ק אלקטרה מגוון טכנולוגיות פיקוד על אספקת חשמל, החל מלוחות בקרה בסיסיים וכלה במערכות ניהול אספקת חשמל המותאמות אישית ללקוח.

פ.ק. אלקטרה מספקת מערכות ייחודיות המאפשרות פיקוד ובקרה של כל אחד מן הגנרטורים באמצעות האינטרנט ו/או רשתות תקשורת סלולריות. על מנת לספק את הפתרון הטוב ביותר עבור כל לקוח, משתמשת פ.ק. אלקטרה במגוון רחב של בקרים ללוחות הפיקוד, שליטה וסנכרון, לרבות כאלה המיוצרים על ידי Deep Sea ,CRE, DEIF ו- Gencon Woodward

פ.ק. אלקטרה מתכננת ומייצרת מגוון לוחות פיקוד, בקרה וסנכרון לגנרטורים על פי צורכי הלקוח, לרבות: 

  • לוחות להפעלה ידנית או אוטומטית של גנרטורים מבוססי דיזל
  • לוחות סנכרון וחלוקת עומסים לצורך סנכרון בין מספר גנרטורים וסנכרון החיבור שלהם לרשת החשמל המקומית
  • מערכות פיקוד וסנכרון לתחנות כוח זמניות מבוססות דיזל, גז או דלקים פוסיליים (HFO)

צוות התכנון של מערכות הפיקוד של פ.ק. אלקטרה כולל מומחים בעלי יותר מארבעים שנות ניסיון בתכנון מערכות פיקוד לגנרטורים. פ.ק. אלקטרה תכננה לוחות פיקוד עבור ארגונים רבים, לרבות חברות תקשורת ורשויות של נמלי תעופה, נמלי ים ורכבות.

בעת תכנון פתרונות חירום לאספקת חשמל, יש לקחת בחשבון את הפעילויות המורכבות והדרישות הייחודיות של מתקנים ספציפיים. יתרה מזאת, תחנות כוח וגנרטורים לאספקת חשמל נדרשים להיות, בדרך כלל, בעלי יכולת כוונון והתאמה לעומסים משתנים, לאפשר פיקוד ובקרה מרחוק, ובה בעת לפעול באופן חלק אל מול המתקנים של רשויות אספקת החשמל המקומיות ולהתממשק עם צרכנים המשתמשים בפרוטוקולים שונים.

עם ניסיון מוכח ונרחב באספקת תחנות ליצור חשמל, לפ.ק. אלקטרה יש את המומחיות הנדרשת כדי להתמודד עם כל סוגי התשתיות והפרוטוקולים. מערכות הפיקוד של פ.ק. אלקטרה, המבוססות SCADA, מאפשרות למפעיליהן לבצע בקרה ולשלוט על כל גנרטור בנפרד ועל הפרמטרים הספציפיים של המנוע, כגון לחץ שמן וטמפרטורת מים, כמו גם לנטר מערכות נלוות כגון מערכות דלק, מפסקי זרם של תחנת המשנה ותפוקה.